O mnie

Justyna Michalczak

Kilka słów o mnie

Prywatnie jestem mama dwóch dziewczynek, zawodowo od ponad 7 lat troszczę się o swoich pacjentów jako pediatra oraz ultrasonografista dziecięcy.
Swoją prace zawsze traktuje z pasja i zaangażowaniem – nikt nie posiada takiej bogatej wyobraźni i tak pozytywnego nastawienia do życia, co moi mali pacjenci.

Nie badamy się „na sile”, czy wbrew woli małego człowieka. Tłumaczymy, pokazujemy, bawimy się żelem, żeby się z nim w pierwszej kolejności oswoić.
Mały pacjent to nie mały dorosły. Każde dziecko jest inne, moi mali pacjenci mają lepsze i gorsze dni – szanujemy to, umawiamy się na inny dzień, jeśli w danym dniu wizyty nie uda nam się wykonać badania. Nikt na nikogo nie krzyczy, używamy podgrzewanego żelu, w celu zapewnienia małym pacjentom maksimum komfortu podczas badania. Badamy rozmawiając, śpiewając – właściwie to nie, nie badamy a malujemy brzuszek! Niebieskim żelem, niebieskim jak smerfy!

Jeśli chodzi o moje doświadczenie, przez kilka lat pracowałam jako ultrasonografista w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym im. Św. Ludwika, gdzie zdobywałam podstawowe umiejętności ultrasonograficzne. Po zdanym ogólnopolskim Egzaminie Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego w zakresie ultrasonografii pediatrycznej rozpoczęłam współpracę z dużymi centrami medycznymi w Krakowie (Medicover, Luxmed, Enelmed), oraz z tymi mniejszymi, często bardziej specjalistycznymi.
Stale się dokształcam i pogłębiam swoją wiedzę – biorę udział w licznych zjazdach ultrasonograficznych, oraz kursach tematycznych (warsztaty rozszerzające wiedzę w zakresie usg układu moczowego, układu chłonnego, układu pokarmowego – lista kursów). Współpracuję ze znanymi specjalistami otrzymując ich pełne poparcie w zakresie wykonywanych badań, ich opisu.
Uwielbiam to, co robię i chyba ten fakt jest kluczem do zadowolenia zarówno moich małych pacjentów jak i ich rodziców.

Umów się na wizytę, uzupełniając formularz rejestracji.
Skontaktujemy się z Państwem w celu potwierdzenia wizyty.